Przedszkolaki wysłuchały historii o wilku

W poniedziałkowy poranek 24 lutego 2020 r. do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przyszły dzieci 3- i 4-letnie z Przedszkola Niepublicznego Jarzębinka wraz z paniami przedszkolankami. Maluchy wybrały się do biblioteki, ponieważ w programie zajęć przedszkolnych przerabiają temat bajek, baśni i legend.

Na początku bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt. „O Wilku, który wypadł z książki”. Jest to historia groźnego Wilka, który przez przypadek wylatuje z własnej opowieści i ląduje w pokoju pewnej dziewczynki. Wilk poza książką nie jest już taki groźny, a na dodatek spotyka kota, który postanowił na niego zapolować. Wilk mocno przestraszony, próbuje wcisnąć się do różnych książek, ale ich bohaterowie nie chcą go w swoich historiach. Czy Wilk znajdzie swoje miejsce i tym samym uniknie schwytania przez gniewnego kota? Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem śledziły losy małego, czarnego Wilka. Potrafiły odpowiedzieć na każde zadane przez bibliotekarkę pytanie – zarówno takie dotyczące treści jak i inne, np. w jakich znanych im bajkach występują wilki?

Po czytaniu przyszedł czas na pracę plastyczną. Dzieci otrzymały kolorowanki z uśmiechniętym wilkiem. Zadaniem było pokolorowanie obrazka według własnego pomysłu. Prawie wszystkie wilki przybrały tęczowe kolory.