Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o oszczędzaniu

W poniedziałek 7 listopada 2016 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży grupa Gumisie z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” wysłuchała opowiadania pt. „Świnki skarbonki” ze zbioru „Ja, Klara i zwierzaki” autorstwa Dimitera Inkiowa.

Klara i jej brat otrzymali w prezencie od cioci identyczne porcelanowe świnki skarbonki. Ciocia poinformowała dzieci, że teraz muszą je karmić monetami, a gdy się zapełnią, mogą je rozbić. Powiedziała też, że przy każdym wrzuceniu pieniążka świnka robi chrum, chrum. W ten oto sposób rozpoczął się wyścig zapełniania skarbonek, któremu towarzyszyło nieustanne chrumkanie. Brat codziennie potrząsał każdą ze świnek, by sprawdzić, w której jest więcej monet. O dziwo, Klary prosiak był cięższy. Jak to możliwe?

Po wysłuchaniu opowiadania dzieci rozmawiały o tym, czym są pieniądze. Powiedziały, że pieniądze mają wartość. Doskonale wiedziały, że trzeba pracować, by móc je zarabiać. Były zorientowane, czym jest i jak działa bankomat. Okazało się, że przedszkolaki również mają swoje skarbonki i oszczędzają. Następnie obejrzały dawne monety. Na zakończenie wszyscy rysowali stworzoną przez siebie dwustronną monetę.