Slalom między kałużami

Wtorkowy poranek 7 października 2014 roku należał do grupy 0b ze Szkoły Podstawowej nr 3, która jak co tydzień z dobrymi humorami przywędrowała do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci na zajęcia biblioterapeutyczne.

Tym razem klasa poznała Maksa, bohatera serii książek Katarzyny Zychli. Mały hipopotamek (bo o nim mowa) wymyślił zabawę w kałuży, w którą chcieli się bawić wszyscy jego przyjaciele, ale nie tylko. Do zabawy chciał się również przyłączyć żółw Ponurak. Co z tego wynikło i jaką radę od mamy przypomniał sobie Maks dowiedzieli się uczestnicy spotkania. Dla mniej wtajemniczonych cytat mamy hipopotamicy: „Maks, traktuj inne zwierzątka tak, jakbyś chciał, żeby one ciebie traktowały”.
Po wysłuchaniu bajki każde dziecko wyobraziło sobie i narysowało swoją własną kałużę, wybrało liść i tak jak drzewa zrzucają liście, tak samo dzieci wrzuciły je do kałuż. Zadanie nie było łatwe, ponieważ wiatr targający gałęziami nie zawsze pozwolił wrzucić liść dokładnie do rysunku. Na zakończenie dzieci wykonały jeszcze slalomy wokół kałuż, uważając by się w nich nie ochlapać. Wystawę kałuż można obejrzeć na korytarzu przed wejściem do oddziału.