Spotkanie młodzieżowego DKK – Harry Potter i kalendarze adwentowe

W czwartek 1 grudnia 2016 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży, na którym została omówiona książka pt. „Harry Potter i przeklęte dziecko”. Spotkanie połączone zostało z warsztatami plastycznymi.

Książka „Harry Potter i przeklęte dziecko” to scenariusz przedstawienia, którego autorem jest Jack Thorne i który powstał na podstawie oryginalnej opowieści J.K. Rowling. Mijają lata. Harry Potter jest już mężczyzną przed czterdziestką. Teraz jego dzieci wyjeżdżają do Hogwartu i przeżywają swoje pierwsze przygody z magią. Jego syn Albus trafia do Slytherin i zaprzyjaźnia się z synem Draco Malfoy’a Scorpiusem. Harry Potter nie jest zadowolony z tej sytuacji. Dodatkowo jest ciągle zapracowany i nie ma czasu dla syna. Taka sytuacja nie sprzyja poprawie stosunków między nimi. A Albus ma plan: chce cofnąć czas i doprowadzić do tego, by podczas Turnieju Trójmagicznego nie zginął Cedrik Diggory. Zatem jest mu potrzebny zmieniacz czasu, który wprowadzi spore zamieszanie w życiu wszystkich bohaterów.

Książka bardzo spodobała się klubowiczom, a osoby, które nie znały wcześniej jej treści, były ciekawe jak potoczą się losy bohaterów. Forma scenariusza wcale nie przeszkadzała czytelnikom w odbiorze utworu.

Po omówieniu książki rozpoczęły się warsztaty plastyczne prowadzone przez nauczycielkę z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach panią Iwonę Sakowską, której towarzyszyły uczennice tej szkoły. W ich trakcie powstały piękne kalendarze adwentowe.