Spotkanie młodzieżowego DKK

W czwartek 6 marca 2014 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci MBP spotkały się członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, by omówić książkę Johna Greena pt. „Gwiazd naszych wina”.

U nastoletniej Hazel trzy lata wcześniej zdiagnozowano raka. Od tej pory nie rusza się nigdzie bez swojego aparatu tlenowego o imieniu Philip. Aby nie dopuścić, by córka popadła w depresję, matka dziewczyny proponuje jej uczestnictwo w spotkaniach grupy wsparcia dla chorej młodzieży. Początkowa niechęć Hazel do spotkań zmienia się w wyniku nieoczekiwanych zdarzeń, a to za sprawą nowego uczestnika o imieniu Augustus. Dziewczęta uznały tę książkę za piękną i wzruszającą, która mimo tematyki, jaką jest śmiertelna choroba, zachęca do cieszenia się każdą chwilą.

Podczas spotkania członkinie wykonywały kalendarze techniką scrapbooking według wskazówek osób prowadzących, którymi były: pani Beata Gołąb – nauczycielka z przedszkola „Jarzębinka” oraz pani Iwona Sakowska z Gimnazjum nr 2 wraz z wolontariuszkami – Magdą i Martyną.