Spotkanie z poetką Wiesławą Barbarą Jendrzejewską

We wtorek 17 listopada 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach odbędzie się spotkanie z poetką Wiesławą Barbarą Jendrzejewską z Bydgoszczy. Początek o godz. 18.00 w Czytelni (I piętro, pokój 104). Spotkanie organizują: Miejska Biblioteka Publiczna, Chojnicki Dom Kultury i Grupa Poetycka „Na oścież”. Odbędzie się ono w ramach Chojnickiej Jesieni Artystycznej 2009. Zapraszamy!

Wiesława Barbara Jendrzejewska pochodzi z Tucholi. Ukończyła wyższe studia polonistyczne i bibliotekoznawstwo, a swoją wiedzę wzbogaciła o dziennikarstwo, psychologię i filozofię. Publikowała teksty dziennikarskie na łamach pism lokalnych i ogólnopolskich oraz artykuły z dziedziny literatury i psychologii pozytywnego myślenia, kreatywności i asertywności. Od 1994 roku należy do zespołu redakcyjnego „Wiadomości, Głosów, Rozmów o Szkole” w Bydgoszczy. Swoje wiersze publikowała w wielu antologiach, a w 1999 roku wydała zbiór liryków „Na strunach ciszy”. Jej 42 teksty liryczne zaśpiewane przez Renatę Oparkowską wydane zostały na trzech płytach CD – „Na strunach ciszy” (1999), „Zdarzyło się nam…” (2000) i „Za zakrętem świata i dalej…” (2002). Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich i prozatorskich, zdobyła pierwsze miejsca za opowiadania: „Telefon”, „Bruderszaft” i „Portret”. Należy do dwóch klubów literackich, a od 2005 roku do Bydgoskiego Stowarzyszenia Artystycznego. W 2006 roku ukazał się jej tomik zatytułowany „Dotyk”.