Spotkanie z prof. Brunonem Synakiem

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział Miejski w Chojnicach i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zapraszają na spotkanie z prof. Brunonem Synakiem, autorem książki „Moja kaszubska stegna”. Spotkanie odbędzie się 13 października 2010 r. (środa) o godz. 17.00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej (I piętro, pok. 104).

Brunon Synak (ur. 1943) jest profesorem socjologii na Uniwersytecie Gdańskim, trzykrotnym prorektorem tej uczelni. Opublikował ponad 250 prac, w tym dużą część za granicą. Jego zainteresowania naukowe obejmują głównie socjologię wsi, etniczność i gerontologię społeczną. Jest członkiem i działaczem naukowych towarzystw krajowych i międzynarodowych. Posiada bogate doświadczenie samorządowe jako radny Sejmiku Województwa Pomorskiego. Działa w europejskich organizacjach i instytucjach regionalnych. Jest znanym działaczem kaszubskim, m.in. przez dwie kadencje był prezesem Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Współzałożyciel i wiceprezes Kaszubsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Upowszechniania Żeglarstwa, przewodniczący Rady Programowej Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego, przewodniczący Rady Muzeum Kaszubskiego Parku Etnograficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich.

Spotkanie z prof. Brunonem Synakiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach odbędzie się w ramach tegorocznych Dni Kultury Pomorskiej, organizowanych przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w Chojnicach.