Stoisko biblioteki na Wielkim Dniu Dziecka

Dużo kilkulatków wraz z rodzicami wzięło udział w V Wielkim Dniu Dziecka, który odbył się w sobotę 1 czerwca 2019 roku na Starym Rynku w Chojnicach. Zainteresowaniem cieszyło się także stoisko Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Bibliotekarki z Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci zapraszały na spotkanie z książkami. Było wspólne czytanie książeczek dla najmłodszych, prezentacja teatru kamishibai, kolorowanki oraz rysowanie mola książkowego według przygotowanego wzoru. Jak się okazało, wśród odwiedzających stoisko było sporo czytelników oddziału. Z kolei pozostałe dzieci bibliotekarki zachęcały do przychodzenia do biblioteki, wypożyczania książek i czytania. Prezentowały także program „Z książką na start”, zainicjowany przez Fundację Metropolia Dzieci, który jest skierowany do dzieci w wieku 0-6 lat i ich rodziców.

Głównymi organizatorami Wielkiego Dnia Dziecka byli firma Resler Junior i Promocja Regionu Chojnickiego.