Szóste zajęcia biblioterapeutyczne

W Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci trwa cykl zajęć biblioterapeutycznych, w których uczestniczy klasa IIa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach. We wtorek 5 listopada 2019 roku odbyły się już szóste zajęcia.

Zajęcia rozpoczęły się od zmierzenia nastrojów grupy i ich omówienia. Następnie uczniowie zostali poproszeni o przypomnienie własnymi słowami opowiadania czytanego poprzednim razem. Drugoklasiści wykazali się dobrą pamięcią i szybko zreferowali zeszłotygodniową historyjkę o dziewczynce, która mówiła rękami. Potem bibliotekarka przeczytała zakończenie opowiadania, które mówiło o tym, jak przyjaciele Cecylki (bohaterki książki autorstwa Joanny Krzyżanek) obiecali sobie uczyć się codziennie kilku słów w języku migowym.

Klasa IIa także wiele się ostatnio nauczyła. Uczniowie znali już niektóre litery, a w kolejnej części spotkania poznali prawie wszystkie. Migali wiele trudnych wyrazów, a niektóre były bardzo skomplikowane ortograficznie. W ten sposób ucząc się języka palcowego, każdy sprawnie uczył się ortografii. Spotkanie jak zwykle minęło błyskawicznie. Kolejne zajęcia z uczniami i ich wychowawczynią już w następny wtorkowy poranek.