Uczniowie kl. IIIb z SP nr 5 odwiedzili bibliotekę

Oddział dla dzieci i młodzieży w czwartek 15 września 2016 roku odwiedzili uczniowie klasy IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chojnicach wraz ze swoimi nauczycielkami.

Na wstępie uczniowie zapoznali się z regulaminem oraz księgozbiorem wypożyczalni i czytelni. Następnie nauczyli się rozpoznawać i odczytywać skróty informujące, do jakiego działu należy dana książka: czy jest to np. powieść przygodowa czy historyczna, jeżeli oznaczenia dotyczyły literatury pięknej. Potem dowiedzieli się, jak jest w przypadku literatury popularno-naukowej. Zostali poinformowanie również, że mogą w domach korzystać z katalogu online biblioteki i sprawdzić, czy dostępna jest książka, której szukają. Grupa z zainteresowaniem słuchała bibliotekarki i bardzo chętnie zadawała dociekliwe pytania.