VII Noc w Bibliotece już wkrótce

W sobotę 10 października 2020 roku odbędzie się ogólnopolska Noc Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa już po raz siódmy organizują tę akcję. Tym razem tematem przewodnim chojnickiej edycji jest „Spotkanie z kryminałem”. W związku z epidemią COVID-19 i panującymi obostrzeniami sanitarnymi tegoroczna Noc w Bibliotece nie będzie przebiegała jak w latach poprzednich.

Organizatorzy zmuszeni zostali do rezygnacji z niektórych punktów programu ze względu na bezpieczeństwo uczestników. Pomimo obostrzeń zaplanowano:
• Spotkanie z autorem kryminałów Robertem Małeckim, które odbędzie się w Czytelni 10 października o godz. 18.00. Liczba miejsc ograniczona. Więcej o spotkaniu i obowiązujących ograniczeniach.
• Konkursy – dla dzieci plastyczny „Kłamstwo ma krótkie nogi”, dla dorosłych literacki „Opowiadanie kryminalne z Chojnicami w tle”. Więcej o konkursach.
• Wystawy o tematyce kryminalnej przygotowane we wszystkich działach MBP, które oglądać będzie można od 12 października w godzinach otwarcia biblioteki.
• Facebookowy konkurs Poszukiwany, poszukiwana. W dniach od 5 października do 9 października na fanpage’u MBP pojawiać się będą fragmenty książek kryminalnych, których tytuły trzeba będzie odgadnąć.
• Gra Jaka to książka, która odbędzie się 15 października o godz. 18.00 w Czytelni. Liczba uczestników ograniczona.

VII Noc w Bibliotece „Spotkanie z kryminałem” dofinansowana została ze środków Starostwa Powiatowego w Chojnicach i Urzędu Miejskiego w Chojnicach.