W Czytelni można obejrzeć wystawę pamiątek z Turnieju Miast Chojnice – Dzierżoniów

Wystawę pamiątek związanych z Turniejem Miast Chojnice – Dzierżoniów można teraz oglądać w Czytelni MBP. Jest to ekspozycja przygotowana na Wieczór wspomnień Telewizyjnego Turnieju Miast Chojnice – Dzierżoniów 1986-2016, który odbył się 20 października w Restauracji Sukiennice.

Wystawa powstała w oparciu o zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, Muzeum Historyczno-Etnograficzne w Chojnicach oraz materiały udostępnione przez osoby prywatne. Prezentowane są m.in. plakaty, zaproszenia, programy, kartki pocztowe, widokówki, koperty, dyplomy, proporczyki, przypinki i inne gadżety oraz kufel i wazony z logo turnieju. Można obejrzeć fotografie, wycinki prasowe i prasę z tego okresu, w tym oprawioną Gazetę Pomorską z października 1986 roku. Jest także kronika zdjęć z przebiegu turnieju, kroniki zespołu Kaszëbe, który występował w czasie Turnieju Miast oraz piłka lekarska, którą rzucali chojniccy samorządowcy w jednej z konkurencji. MBP dziękuje wszystkim, którzy udostępnili swoje pamiątki.

Wystawa czynna jest w Czytelni MBP od poniedziałku 24 października do 4 listopada 2016 roku w godzinach otwarcia działu.