Wakacyjne spotkanie DKK dla młodzieży

30 czerwca 2020 roku odbyło się kolejne spotkanie online członków Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Tym razem klubowicze rozmawiali o książce Katarzyny Zychli „Dziewczynka tańcząca z wiatrem”.

Trzynastoletnia Aleksandra na skutek niefortunnego skoku do wody nie jest zdolna samodzielnie się poruszać. Odtąd jej całym światem jest dom oglądany z wysokości wózka inwalidzkiego. Trudność w przystosowaniu się do nowych warunków sprawia, że Ola bywa niemiła i opryskliwa dla tych, którzy wyciągają w jej stronę pomocną dłoń. W pewnym momencie pojawia się w jej życiu Wiatr, który jest początkiem czegoś nowego. Od tej chwili dziewczynka jest już gotowa na zmiany w swoim życiu.

Klubowiczki przyznały, że temat niepełnosprawności fizycznej jest bardzo ważny. Jednak nie wszystkie wątki były dla nich jasne i czytelne. Jedna z dziewcząt ubolewała nad tym, że książka była zbyt krótka, co pozostawiło duży niedosyt. Po omówieniu treści książki członkowie klubu rozmawiali o nietypowym roku szkolnym i swoich planach na wakacje.