Warsztaty czytelnicze poświęcone zazdrości poprowadziła Ewa Drzazgowska

W poniedziałek 20 października 2014 roku o godz. 16.00 w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyły się pierwsze zajęcia popołudniowe poprowadzone przez panią Ewę Drzazgowską, w oparciu o książki z Wydawnictwa EneDueRabe.

W zajęciach wzięły udział trzy uczestniczki, które miały możliwość podyskutowania na temat zazdrości. Prowadząca wyświetliła bowiem slajdy z książki pt. „Inne życie” autorstwa Amandy Eriksson. Była także próba narysowania momentu, w którym to właśnie uczucie odczuwały dziewczynki. Po zakończeniu spotkania każdy uczestnik dowiedział się trochę więcej o samym sobie. Czym tak naprawdę jest zazdrość? Co to za uczucie i o co lub o kogo potrafimy być zazdrośni?

Tego typu spotkania czytelnicze będą odbywały się dwa razy w miesiącu w oddziale dla dzieci – jedno odbywać się będzie w godzinach porannych, drugie w popołudniowych. Wszystkich chętnych zapraszamy do zaglądania na stronę biblioteki (bibliotekachojnice.pl) i zgłaszania chęci uczestnictwa w warsztatach. Rodzice lub opiekunowie są równie mile widziani pod warunkiem, że również będą uczestniczyć czynnie w zajęciach.

Gdańskie Wydawnictwo EneDueRabe istnieje od 2008 r. Jego oferta to mądre, ambitne, pełne ciepła i humoru książki dla dzieci z niebanalną treścią i nietuzinkowymi ilustracjami. Jest to po prostu dobra literatura piękna dla dzieci. Więcej na temat Wydawnictwa EneDueRabe na stronie: www.eneduerabe.eu.

Pani Ewa Drzazgowska jest tłumaczką, filozofem, autorką projektów „Ćwiczenia z myślenia” i „Polubić myślenie?”, pomysłodawczyni projektu „Chojnice magiczne”.