Wieczór poetycki z Aliną Rzepecką

W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach odbędzie się kolejne spotkanie autorskie organizowane przez bibliotekę i Grupę Poetycką „Na Oścież”. 18 grudnia 2009 roku gościć będzie bydgoska poetka Alina Rzepecka. Początek wieczoru poetyckiego o godz. 18.00. Zapraszamy!

Alina Rzepecka pochodzi z Lipnicy, a obecnie mieszka w Bydgoszczy, gdzie pracuje jako nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 38. Jest poetką i promotorką poezji dziecięcej, prezesem Klubu Literackiego Nauczycieli Pomorza i Kujaw. Zadebiutowała w 1997 roku, zamieszczając swoje wiersze w almanachu Klubu Literackiego Nauczycieli Pomorza i Kujaw pt. „W stronę słońca”. Jest laureatką wielu konkursów literackich, w tym VIII Chojnickiej Nocy Poetów w 2002 roku. Jej wiersze ukazały się w kilku antologiach i almanachach, m.in. w wydanym w 2005 roku w Więcborku zbiorze „W ciągłym niedosycie”. W 2005 roku wydała własny tomik zatytułowany „Bezsenność”. Jest współautorką nagranej w 2006 roku w Bydgoszczy płyty CD „Wigilianki” z wierszami świątecznymi, śpiewanymi i skomponowanymi przez Małgorzatę Wąsikowską.