Wieczór z Grupą Poetycką „Opal” ze Szczecinka

W piątek 22 października 2010 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Grupa Poetycka „Na Oścież” zapraszają na wieczór poetycki z udziałem członków Grupy Poetyckiej „Opal” ze Szczecinka: Krystyny Mazur, Piotra Prokopiaka, Liliany Prokopiak i Barbary Filipowskiej. Początek o godz. 18.00 w Czytelni. Zapraszamy!

Krystyna Mazur pracuje w Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku. Jest organizatorką corocznego ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „Malowanie słowem”. Założyła i prowadzi Grupę Poetycką „Opal”. Debiutowała jako poetka w 2002 roku. Jest laureatką kilku ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej w Świdwinie, „Jesiennej Chryzantemy” w Płocku, „Bursztynowej Róży” w Ustce, a także konkursu „O Srebrny Kluczyk” w Chojnicach. Wydała tomik poetycki „Księżyc od kota silniejszy”. Ponadto publikowała w almanachach i pismach literackich.

Piotr Prokopiak jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich i Klubu Poetyckiego „Opal”. Publikował w pismach literackich i almanachach poetyckich. Wydał tomiki poetyckie: „Narodzeni z wiatru”, „Przedcisze”, „Pastwisko losu” i „Homo hereticus”.

Liliana Prokopiak jest członkiem Klubu Poetyckiego „Opal” w Szczecinku. Publikowała w prasie literackiej i almanachach poetyckich. Wydała tomik wierszy „Wczoraj umarła kolejna topola”.

Barbara Filipowska debiutowała na antenie Radia Koszalin. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich, m.in.: „Malowanie słowem” w Szczecinku, VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. St. Leca na fraszkę, konkursu Satyrbia 2008. Jej wiersze ukazały się m.in. w „Angorze”, „Temacie”. Wydała tomiki poetyckie „Cień opada przed liściem” i „Obcowanie”.