Witaminowa przygoda Gumisiów

4 stycznia 2018 roku podczas kolejnego spotkania w Oddziale dla dzieci i młodzieży grupa Gumisie z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” wysłuchała smakowitej historii o wesołej kotce pt. „Kicia Kocia – witaminowe przyjęcie” Anity Głowińskiej.

Kicia Kocia spędza popołudnie ze swoim kolegą z przedszkola Packiem, grają w domino. Na deser maluchy otrzymują jabłka. Nie są jednak nimi zainteresowane i Kici Kocia częstuje Packa słodyczami. Wspólne spotkanie źle się kończy: Packa boli ząb, a Kicię Kocię brzuch. Dlatego przyjaciele postanawiają przygotować witaminowe przyjęcie, na którym pojawią się same zdrowe potrawy: zbożowe ciasteczka, koktajl mleczno-owocowy, kompot, a także owoce i warzywa. Jednym słowem: pycha!

Po wysłuchaniu historii dzieci rozmawiały o tym, czym są witaminy i dlaczego należy je spożywać. Podawały przykłady produktów, w których się znajdują. Potrafiły wymienić również kilka z nich. W drugiej części zajęć Gumisie zabrały się za przygotowanie wspólnej książki kucharskiej. Każdy zapełnił swój słoik wybranymi przez siebie bogatymi w witaminy produktami. Pani nauczycielka przygotowała okładkę książki, której dzieci nadały tytuł „Witaminowa przygoda”. Książkę ze zdrowymi przekąskami można oglądać w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy!