Wizyty uczniów z LO im. Filomatów Chojnickich

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach w poniedziałek 6 marca 2017 roku przyszła klasa Id z Liceum Ogólnokształcącego im. Filomatów Chojnickich. Była to pierwsza z planowanych na ten tydzień wizyt.

Licealiści odwiedzają poszczególne działy MBP, w których zapoznają się ze zbiorami bibliotecznymi. I tak poznają Czytelnię i Informację Biblioteczną oraz Pracownię Dokumentacji Regionalnej; Wypożyczalnię Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych; Wypożyczalnię i Czytelnię Naukową, a także Pracownię Internetową – Mediatekę. Mają okazję dowiedzieć się, jakie książki, płyty DVD z filmami czy audiobooki mogą wypożyczyć, a z jakich książek i czasopism można korzystać na miejscu. Uzyskują informację o możliwości wyszukiwania zbiorów za pomocą katalogu online. Bibliotekarki przybliżają także uczniom ofertę kulturalną biblioteki i zachęcają do śledzenia wydarzeń na stronie MBP i profilu na Facebooku.

W poniedziałek 6 marca 2017 roku do MBP przyszła klasa Id, natomiast we wtorek 7 marca klasa Ie.