Wyjątkowy słoń Elmer

Podczas kolejnego spotkania w cyklu biblioterapeutycznym, które odbyło się 15 marca w Oddziale dla dzieci i młodzieży, uczniowie z klasy 0b z SP nr 3 usłyszeli historię słonia o imieniu Elmer.

Nasz bohater nie jest jednak zwyczajnym słoniem, lecz w kolorową kratkę. Do tego zawsze uśmiechniętym i rozweselającym towarzystwo ze swojego stada. Jednak pewnego dnia, mając gorszy nastrój, postanawia coś w swoim życiu zmienić, a mianowicie kolor skóry i upodobnić się do pozostałych słoni. I udaje mu się to, lecz nie zdaje sobie sprawy z czym się to wiąże. Przecież każdy jest inny i to czyni go jedynym w swoim rodzaju.

W drugiej części zajęć dzieci rozpoczęły zabawę z pokazywaniem. Gdy usłyszały krótki tekst, w którym pojawiło się słowo słoń, mrówka i człowiek, musiały wykonać odpowiedni gest. Na zakończenie przedszkolaki zostały podzielone na dwie drużyny. Każda z nich otrzymała duży arkusz papieru w kolorową kratkę, na której miał powstać słoń. Trudność w wykonaniu zadania stanowiło to, iż o tym jak ten słoń będzie wyglądał, decydował rzut kostką. Dzięki temu powstały słonie z kilkoma trąbami i ogonami, dwiema parami uszu lub o trzech nogach. Każdy okazał się wyjątkowy.