Wystawa o Ignacym Janie Paderewskim

„Ignacy Jan Paderewski – polityk czy muzyk?” – to tytuł wystawy, którą można oglądać w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, przygotowanej dla upamiętnienia 150 rocznicy urodzin tej jednej z najwybitniejszych postaci w historii Polski.

Ignacy Jan Paderewski urodził się 18 listopada 1860 roku w Kuryłówce, a zmarł 29 czerwca 1941 roku w Nowym Jorku. Był pianistą i kompozytorem, a także politykiem, działaczem niepodległościowym i mężem stanu. W 1919 roku pełnił funkcję premiera Polski. Wraz z Romanem Dmowskim reprezentował Polskę podczas obrad w Paryżu zakończonych podpisaniem traktatu wersalskiego.

Wystawa w Czytelni prezentuje życiorys tego męża stanu oraz książki i publikacje prasowe, poświęcone Ignacemu Paderewskiemu jako muzykowi, jak i też politykowi. Akcentuje także przypadające 11 listopada Święto Niepodległości.