Zajęcia czytelnicze z elementami biblioterapii

W Oddziale dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach trwają cykliczne zajęcia czytelnicze dla najmłodszych z elementami biblioterapii.

W czwartek 22 marca 2012 roku odbyły się wiosenne zajęcia dla grupy ze Świetlicy im. św. Franciszka w Chojnicach. Po wysłuchaniu bajki Nele Moost pt. „Wszystko rośnie” wykonywano wiosenne, papierowe formy. W poniedziałek 26 marca Oddział dla dzieci gościł przedszkolaków z „Baśniowej Krainy”. Tym razem bibliotekarki przeczytały maluchom książkę Laury Driscoll pt. „Tuptuś znajduje jajko”, po czym dzieci ozdobiły papierowe pisanki. We wtorek 27 marca w odbyło się kolejne spotkanie w ramach zajęć czytelniczych z elementami biblioterapii. Tym razem dzieci z grupy „Pszczółki” z Przedszkola „Bajka” zapoznały się z książką Nele Moost pt. „Niezwykła pisanka”.