Zakończenie biblioterapii uczniów z „Trójki”

Ostatnie, dziesiąte spotkanie biblioterapeutyczne dla klasy IIa z ZSP nr 3 odbyło się 3 grudnia 2019 roku. W trakcie zajęć nastąpiło podsumowanie wszystkich warsztatów i przypomnienie książek, na podstawie których odbywały się zajęcia.

Uczniowie wyrazili swoje sympatie do konkretnych tytułów, a jeśli kogoś nie było – mógł zobaczyć książkę, o której reszta dyskutowała. Ostatnia przygotowana dla grupy książka „Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda u Świętego Mikołaja” poruszała tematykę mikołajową. Ignaś, wraz ze swoim psim przyjacielem Kminkiem, przeniósł się za sprawą magicznej księgi kucharskiej pod drzwi domu Świętego Mikołaja. Tam przekonał się, że niesforny psiak nie zawsze potrafi dobrze się zachować, ale także o tym, że nawet Święty Mikołaj potrafi mieć zły dzień i czasem się czegoś bać.

Po omówieniu tekstu, dzieci narysowały najpierw swoje nastroje. Następnie każdy otrzymał kolorowankę z otwieranymi drzwiami. Zadaniem było wymyślić pomieszczenie, które znajduje się w domu Świętego Mikołaja. Pomysłów było co niemiara. Narysowano: łazienkę, toaletę, kuchnię, składzik na prezenty, stajnię dla reniferów, strych z saniami, basen i wiele innych. Ciekawych, jakie jeszcze pomieszczenia drugoklasiści umieścili w domu, zapraszamy do obejrzenia wystawy prac na korytarzu prowadzącym do oddziału. Zaraz obok prac, zawieszone zostały laurki uczniów, przygotowane w podziękowaniu za przeprowadzone zajęcia. Wzruszenie było ogromne, tym bardziej że wręczanie kolorowych kartek szło w parze z wypowiadanymi podziękowaniami. Bibliotekarka także podziękowała za wspólnie spędzony czas i przypomniała, że każde dziecko będzie zawsze mile widziane w bibliotece.