Zapisz się na Odjazdowego Bibliotekarza

W sobotę 18 maja 2019 roku w godz. 9.00-15.00 po raz siódmy odbędzie się rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. Bibliotekarze, miłośnicy książek i rowerów wyruszą spod siedziby MBP w Chojnicach, żeby tym razem przejechać trasę wokół Jeziora Charzykowskiego.

Podczas tegorocznej edycji do pokonania będzie około 50 km. Postój i ognisko z pieczeniem kiełbasek odbędzie się przy Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego Bory Tucholskie w Chocińskim Młynie. Na rajd obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnictwo jest bezpłatne. Zapisywać się można osobiście w Czytelni MBP lub pod nr. tel. 52 397 28 07.

Akcja Odjazdowy Bibliotekarz jest organizowana w całej Polsce, a w Chojnicach przygotowują ją Stowarzyszenie LekTURa i Miejska Biblioteka Publiczna. Podobnie jak w latach poprzednich kolorem akcji jest pomarańczowy, dlatego podczas pikniku wybierzemy najbardziej pomarańczowego uczestnika rajdu. Warto przygotować się do tego konkursu, ubierając jak najwięcej pomarańczowych rzeczy.

Regulamin