Zapraszamy klasy wraz z nauczycielami do oglądania wystaw

Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do oglądania dwóch wystaw, przygotowanych z okazji 30 rocznicy wydarzeń sierpniowych.

W Czytelni MBP czynna jest wystawa zatytułowana „Legenda o Wolności”, prezentująca m.in. publikacje książkowe i wycinki z prasy poświęcone strajkom robotników w 1980 roku i podpisaniu porozumień sierpniowych. Można obejrzeć unikalne wydawnictwa podziemne NSZZ „Solidarność”, które ukazywały się w drugim obiegu, oraz dokumenty, zdjęcia, pamiątki, znaczki, koperty i karty pocztowe ze zbiorów chojnickich działaczy Solidarności – Zbigniewa Reszkowskiego i Stanisława Ledy.

Druga wystawa czynna jest w holu Wszechnicy Chojnickiej (I piętro) i zatytułowana jest „Sierpień 1980 do wyzwolenia z niewoli komunistycznej”. Ekspozycja przygotowana została przez Zbigniewa Reszkowskiego i prezentuje dokumenty i fotografie ze zbiorów prywatnych.

Obie wystawy czynne będą do końca września 2010 roku w godzinach pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej. Biblioteka zaprasza klasy wraz z nauczycielami do zapoznania się ze zbiorami, które na co dzień nie są ogólnie dostępne, a prezentują najnowszą historię Polski i Chojnic. Nauczyciele proszeni są o kontakt z Czytelnią MBP – tel. 52 3972807, wew. 28, w celu umówienia się na godzinę zwiedzania. Uczniów oprowadzać będzie pan Zbigniew Reszkowski.