Zerówka z SP1 wzięła udział w lekcji bibliotecznej

Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci we wtorek 15 stycznia 2019 roku odwiedzili uczniowie zerówki ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że w skład oddziału wchodzą dwa pomieszczenia: wypożyczalnia i czytelnia. Wysłuchały też co się w nich robi i do czego służą. Bibliotekarka powiedziała przedszkolakom, czym jest regulamin wypożyczalni. Dzięki dwóm kolegom z grupy, którzy są czytelnikami oddziału i posiadaczami tzw. Paszportu Małego Czytelnika, zerówkowicze zobaczyli, w jaki sposób wypożycza się książki. Dowiedzieli się także na czym polega program Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach.

Dzieci rozmawiały o tym, jak o książki należy dbać i świetnie rozpoznawały bohaterów popularnych opowiadań i powieści skierowanych właśnie do nich. Obejrzały książki, których nie zabiera się do domu oraz czasopisma i egzemplarze popularnonaukowe w czytelni.