Zerówkowicze rozmawiali w bibliotece o chorowaniu

W czwartek 17 listopada 2016 roku grupa 0a ze Szkoły Podstawowej nr 3 wysłuchała historyjki o przesympatycznej i bardzo lubianej przez młodszych czytelników kotce pt. „Kicia Kocia jest chora”. Autorką książki oraz ilustratorką jest Anita Głowińska.

Pewnego dnia Kicia Kocia obudziła się bardzo smutna i wszystko ją bolało. Mama stwierdziła, że to najprawdopodobniej jakaś choroba, więc postanowiła, że muszą razem udać się do doktora. Kicia Kocia bardzo się tą wizytą denerwowała. Okazało się, że niepotrzebnie, bo pani doktor osłuchała Kicię Kocię, zajrzała do uszu i gardła, postawiła diagnozę i wypisała receptę. Teraz pozostało Kici Koci posłuchać zaleceń lekarskich i wracać do zdrowia. Tak też wkrótce się stało.

Dzieci rozmawiały o tym, czy należy bać się wizyt u lekarza i zgodnie stwierdziły, że nie ma takiej potrzeby. Doskonale orientowały się, jakie mogą być objawy różnych chorób, co wtedy należy robić, a co jest niewskazane. Następnie rozmawiały o jednorazowych chusteczkach higienicznych i o takich wielokrotnego użytku wykonanych z materiału i ozdobionych koronką. Na zakończenie zerówkowicze zaprojektowali własne chusteczki. Przy tak uroczych chusteczkach katar nikomu nie byłby straszny i na pewno nie trwałby siedem dni.