Zimowisko w filii w blaszaku

W pierwszym tygodniu zimowych ferii, od 2 do 6 lutego 2009 roku, filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, mieszcząca się w tzw. blaszaku przy ul. Młodzieżowej, zorganizowała zimowisko dla dzieci.

W zajęciach prowadzonych przez bibliotekarki Miłosławę Ostrowską-Trzaską i Teresę Semrau uczestniczyło ok. 30 dzieci. Codziennie była inna atrakcja. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych w Lasku Miejskim, gdzie było także ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Zwiedziły urząd miejski, w tym salę obrad Rady Miejskiej, o którym opowiadał dyrektor generalny urzędu Robert Wajlonis. Pluskały się w basenie Parku Wodnego, a w bibliotece oglądały filmy i uczestniczyły w zajęciach plastycznych. W ostatnim dniu odbył się bal przebierańców z konkursami i zabawami.

Nagrody dla uczestników zimowiska ufundowała biblioteka. W organizacji pomógł prezes Parku Wodnego Mariusz Paluch, fundując dzieciom wstęp na basen oraz Przemysław Trudzik, udostępniając miejsce do zabawy w Lasku Miejskim.