Życie mieszkańców Chojnic opisane w dawnej prasie

W Czytelni MBP można oglądać wystawę prezentującą artykuły z archiwalnych czasopism, opisujących życie codzienne mieszkańców Chojnic od lat 60. ubiegłego wieku do 1999 roku. Są to kopie wybranych tekstów z czasopism ukazujących się w tamtym czasie.

Wystawa „Życie mieszkańców Chojnic na łamach dawnej prasy” przygotowana została z okazji obchodzonej 31 stycznia 101. rocznicy powrotu Chojnic do Ojczyzny. Prezentowane są wybrane artykuły z „Gazety Pomorskiej” (w zbiorach biblioteki czasopismo to dostępne jest od 1966 roku), „Gazety Chojnickiej” (wydawanej w latach 1990-2004), „Kuriera Chojnickiego” (wydawanego w latach 1999-2001) oraz „Czasu Chojnic” (ukazującego się od 1997 roku). W gablotach znalazły się kopie, jednak archiwalne numery są dostępne dla czytelników zainteresowanych dziejami naszego miasta.

Czasopisma są ciekawym źródłem informacji o tym, jak wyglądało codzienne życie chojniczan i z jakimi problemami się borykali. Wystawa pokazuje także, w jaki sposób prasa opisywała to życie i jakie zagadnienia w minionych latach znajdowały się w centrum zainteresowania dziennikarzy. Z uwagi na objętość gablot, na ekspozycji zaprezentowane zostały przykładowe artykuły.

Wystawę można oglądać do końca marca w godzinach otwarcia Czytelni. Zapraszamy!