Czytanie w grupie Pszczółki w przedszkolu „Tęczowe Misie”

data dodania: 2024.04.26

W piątek 26 kwietnia 2024 roku bibliotekarki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach udały się z wizytą do Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie”, do grupy Pszczółki. Maluchy już na panie czekały, ponieważ bardzo lubią książki. Nie zawiodły się, bo pani bibliotekarka przyniosła ze sobą książkę D. Fox pt. „Jak zdobyć przyjaciela? 6 prostych kroków”.

Przedszkolaki chętnie słuchały czytanej opowieści i odpowiadały na zadawane pytania. Na zakończenie spotkania każdy otrzymał małego rekinka do pokolorowania, wycięcia i do zabawy. Prezent bardzo się dzieciom spodobał.

Zajęcia zorganizowane zostały w ramach akcji Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza, na którą zapraszają Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa. Wydarzenie dofinansowane zostało przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe.