Duszki z „Bajki” w Czytelni dla Dzieci

data dodania: 2024.04.19

W piątek 19 kwietnia 2024 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci grupa „Duszki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” wysłuchała historyjki pt. „Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek”, której autorką jest Emily MacKenzie.

Na wstępie spotkania bibliotekarka zaprosiła dzieci, by w nadchodzących dwóch tygodniach odwiedziły bibliotekę, ponieważ czeka na nie biblioniespodzianka. Przez ten czas wszyscy bibliofile będą świętować. Z tej okazji przygotowano kilka interesujących atrakcji.

Królik Rafcio kochał książki. Małe, duże, zabawne i straszne. Wszystkie. Uwielbiał ciszę, która towarzyszyła czytaniu. Lecz z tym, odkąd pojawił się na świecie jego młodszy brat, było coraz trudniej. Szukał więc okazji, by spokojnie oddać się temu zajęciu. Postanowił udać się do ulubionego miejsca, jakim była biblioteka. Uff… wreszcie spokój. Nagle jednak okazało się, że jego książka została pogryziona i ma w środku dziurę! Co teraz? Należało odnaleźć tajemniczego pożeracza książek.

Treść historii okazała się dobrym momentem, by przypomnieć, co należy zrobić, gdy się zniszczy lub zagubi książkę wypożyczoną z biblioteki. A także, by porozmawiać o tym, co to znaczy, gdy ktoś jest pochłaniaczem książek lub książkożercą.