Fotoreporter i dziennikarz Argymir Iwicki za biblioteczną ladą

data dodania: 2024.04.26

W trzeciej odsłonie akcji Znani chojniczanie za biblioteczną ladą w piątek 26 kwietnia 2024 roku w Wypożyczalni Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych książki wypożyczał czytelnikom fotoreporter i dziennikarz Argymir Iwicki, redaktor naczelny portalu Czas Chojnic.

Argymir Iwicki zasiadł za biblioteczną ladą od godz. 11.00 do 12.00. Przyjmował książki oddawane przez czytelników, szukał karty książek, wpisywał w nie daty, a także wypożyczał nowe książki. Pracy było sporo, bo przed majowym weekendem czytelnicy przychodzą, żeby mieć zapas do czytania w wolne dni. Gość rozmawiał z odwiedzającymi wypożyczalnię o ciekawych lekturach i zachęcał do wypożyczania biblioniespodzianki, czyli zapakowanej książki, której tytuł i gatunek pozna się dopiero po rozpakowaniu. Jak przystało na dziennikarza, Argymir Iwicki rejestrował akcję na portal Czas Chojnic, można więc było podpatrzeć jak wykonuje swoją pracę…

Kolejni znani chojniczanie będą wypożyczać książki już w poniedziałek i wtorek od godz. 11.00 do 12.00. Zapraszamy do wypożyczalni właśnie w tym czasie. Jest to jedna z propozycji trwającej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach akcji Dwa tygodnie z książką. Od Dnia Książki do Dnia Bibliotekarza. Organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa, a wydarzenie dofinansowane zostało przez Urząd Miejski w Chojnicach i Starostwo Powiatowe.