Jesienne spotkanie DKK dla młodzieży

data dodania: 2023.11.13

W czwartek 9 listopada 2023 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyło się kolejne spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Było to dopiero drugie spotkanie nowo formującego się klubu, dlatego nie omawiano żadnej konkretnej książki, ale klubowiczki postanowiły podzielić się swoją twórczością.

Jedna z uczestniczek przedstawiła napisane przez siebie dwa opowiadania i dłuższą formę literacką, która jest jeszcze w trakcie dopracowania. Była to znakomita okazja, żeby poznać się bliżej i podyskutować.

Bibliotekarki zaproponowały wykonanie pracy plastycznej, którą było składanie jesiennego motywu – liścia klonu techniką origami. Zamiast kolorowych kartek wykorzystano to, czego w bibliotece nigdy nie zabraknie. Dano bowiem nowe życie starym, zniszczonym książkom. Dwie godziny spotkania minęły tak szybko, że trudno było się rozstawać. Kolejne już w grudniu.