Nowy cykl zajęć z elementami biblioterapii

data dodania: 2024.02.20

We wtorek 20 lutego 2024 roku do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci przyszli uczniowie klasy IIa z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Chojnicach na pierwsze cykliczne zajęcia z elementami biblioterapii.

Na początek bibliotekarka wyjaśniła dzieciom, na czym będą polegały zajęcia. Jednak na tym pierwszym spotkaniu skupiła się bardziej na opowiedzeniu o funkcjonowania działu. Prowadzącej zależało bowiem na tym, aby uczniowie dobrze poznali specyfikę miejsca, do którego raz w tygodniu będą przychodzili na zajęcia.

Jak się okazało, wszyscy uczestnicy zajęć bardzo się interesują książkami, ale nigdy nie zdarzyło im się jeszcze uczestniczyć w lekcji bibliotecznej w oddziale. Wielu uczniów ma nawet karty biblioteczne i regularnie wypożycza książki, ale o niektórych informacjach dowiedzieli się pierwszy raz. Ponieważ dzieci w klasie drugiej mają zazwyczaj 8 lub 9 lat, prowadząca skupiła się na literaturze skierowanej właśnie do nich. Uczniowie poznali książki znajdujące się zarówno w wypożyczalni, jak i w czytelni.

Bardzo chcieli też sobie trochę poczytać i wypożyczyć książki. W związku z tym wygospodarowano trochę tego specjalnego czasu. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze, przeplatanej wieloma pytaniami. Bardzo miło nam gościć grupy tak mocno zainteresowane książkami i biblioteką. Kolejne zajęcia już za tydzień. Tym razem bibliotekarka przygotuje dla uczniów książkę poruszającą konkretny temat.