Sześciolatki z „Promyczka” poznały bibliotekę

data dodania: 2024.04.12

Kropelki to kolejna grupa, tym razem sześciolatków, z Przedszkola Niepublicznego „Promyczek”, która 12 kwietnia 2024 roku wzięła udział w lekcji bibliotecznej w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci. Okazało się, że w grupie jest sporo czytelników, którzy już od kilku lat korzystają z zasobów biblioteki. Tacy mali czytelnicy sporo wiedzą o zasadach obowiązujących w oddziale, jednak uczestnictwo w takiej lekcji pozwala zdobyć nowe informacje i uporządkować już posiadane.

Oprócz zapoznania się z regulaminem, przedszkolaki mają okazję obejrzeć księgozbiór przeznaczony dla czytelników w ich wieku, a także zostają zachęceni, by założyć konta i przyłączyć się do programu „Mała książka – wielki człowiek” organizowanego przez Instytut Książki.