Anna Kruk opowiadała o służbie więziennej

O tym, czym zajmuje się służba więzienna uczniowie mogli dowiedzieć się podczas spotkania z kapitan Anną Kruk, autorką książeczki „Co robi Służba Więzienna”, które odbyło się we wtorek 13 listopada 2018 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci.

Gościa uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach przedstawiła Wioletta Karpiak, kierownik działu dla dzieci. Anna Kruk jest wychowawcą w chojnickim Areszcie Śledczym, a w bibliotece gościła już kilka razy. Opowiadała wtedy o miejscu swojej pracy. Aby najmłodsi mogli zrozumieć w pełni, czym jest i czym zajmuje się służba więzienna, postanowiła napisać książkę. Podczas spotkania przeczytała dzieciom „Co robi Służba Więzienna” i pokazała dzieciom ilustracje, które lepiej obrazują choćby umundurowanie funkcjonariuszy. Książeczka dotyczy codzienności służby więziennej: ubioru funkcjonariuszy, funkcji, które pełnią, podziału więzienia i zajęć dla więźniów. Na jej końcu znajduje się krótki quiz, który uczniowie rozwiązali bezbłędnie.

W dalszej części spotkania dzieci mogły zadawać pytania. Było ich sporo, a autorka skrupulatnie na wszystkie odpowiedziała. Uczniów ciekawiło m.in. jaki ma stopień, czym się zajmuje, o czym rozmawia z więźniami i czy ma kajdanki. Następnie musieli narysować to, co kojarzy im się z wysłuchaną książką lub służbą więzienną. Nie zabrakło też wspólnych zdjęć i podziękowań.

Książka Anny Kruk „Co robi Służba Więzienna” będzie niedługo dostępna w działach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach, w tym Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci.