Czytelnicy MBP znowu wypożyczają książki

W środę 6 maja 2020 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach została otwarta dla czytelników po przerwie spowodowanej epidemią. Tuż przed godziną 11.00 przed budynkiem MBP na otwarcie placówki czekało ok. 10 osób.

Chojniczanie mogą na razie tylko zwracać książki i inne zbiory oraz je wypożyczać. W związku z wprowadzonymi zaostrzeniami co do liczby osób przebywających w działach, kolejki tworzyły się nie tylko przed wejściem do budynku MBP od ulicy Okrężnej, ale także pod poszczególnymi działami. Do południa najdłuższa była przed Wypożyczalnią Literatury Pięknej i Popularnej dla Dorosłych, do której w pierwszym dniu po otwarciu w sumie przyszło 80 czytelników.  Odwiedzający ten dział nie kryli zadowolenia z tego, że po 8 tygodniach znowu mogą tu przyjść i wypożyczyć sobie kolejne tytuły. Podkreślali, że był to dla nich trudny czas, gdyż wolą tradycyjną książkę od e-booka czy audiobooka. Jedna z pań przyznała, że kupiła sobie w czasie epidemii 20 powieści, żeby mieć co czytać. Żartowała, że obawiała się, że nie wirus, a brak książek ją zabije… Także młodsi czytelnicy z dużą radością zaglądali do oddziału dla dzieci, by oddać książki i wypożyczyć nowe.

Bardzo nam miło, że chojniczanie stęsknili się za swoją biblioteką i po przerwie do niej wracają. W trosce o ich bezpieczeństwo, a także pracowników wprowadzone zostały zmiany w przebywaniu w przestrzeni biblioteki i nowe zasady udostępniania zbiorów (więcej). Zwracamy się z apelem do czytelników o stosowanie się do nich. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej MBP, a także można się z nimi zapoznać po wejściu do biblioteki. Prosimy także o cierpliwość w przypadku konieczności czekania w kolejce na wejście do danego działu i obsłużenie przez bibliotekarza.