Kiermasz książek i bajka o Franklinie

Na Starym Rynku w Chojnicach 5 maja 2009 roku odbył się kiermasz książek, zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. W jego trakcie najmłodsze dzieci mogły obejrzeć inscenizację „Franklin i książka z biblioteki” oraz wziąć udział w konkursach.

Na kiermaszu Miejska Biblioteka Publiczna sprzedawała używane książki po bardzo atrakcyjnej cenie – już od 50 gr. Można było kupić m.in. powieści dla dorosłych i bajki dla dzieci, a także tytuły popularnonaukowe. Nie brakowało miłośników książek, poszukujących kolejnych zbiorów do swoich domowych biblioteczek. Używane książki sprzedawało również Stowarzyszenie Lektura, stoiska ze swoimi wydawnictwami miał także chojnicki oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oraz Muzeum Historyczno-Etnograficzne. Kiermasz na Starym Rynku miał trwać od 11.00 do 16.00, jednak z powodu deszczu i zimna został skrócony do godz. 13.30.

Na początku kiermaszu na Starym Rynku odbyła się inscenizacja „Franklin i książka z biblioteki”, przygotowana przez dzieci ze świetlicy im. św. Franciszka pod okiem siostry Anny Nocoń oraz bibliotekarek oddziału dziecięcego miejskiej biblioteki Wioletty Karpiak i Malwiny Miszewskiej. Dzieci przez dwa miesiące przygotowywały inscenizację. Same wykonały większość strojów i dekoracji. Próby odbywały się co tydzień w czwartek w oddziale dziecięcym.

W inscenizacji wystąpili:
Patryk Syngierski – Franklin,
Małgorzata Mientka – narrator,
Milena Kitowska – mama Franklina,
Mateusz Kuczkowski – miś,
Klaudia Liszewska – lis,
Patryk Bronka – gąska,
Marcel Januszewski – królik,
Jagoda Kałuża – latawiec,
Patryk Łyczywek – latawiec,
Patrycja Guzińska – latawiec;
Patryk Guziński – bóbr,
Marieta Mientka – trzymanie dekoracji, narrator wygłaszający morał,
Mateusz Wałdoch – trzymanie dekoracji, narrator wygłaszający morał,
Julia Frydrychewicz – trzymanie dekoracji, narrator wygłaszający morał,
Klaudia Łyczywek – trzymanie dekoracji.
Po inscenizacji odbyły się konkursy dla franklinomaniaków, czyli wielbicieli serii książeczek o żółwiku Franklinie, które prowadziła Malwina Miszewska.

Galeria – Przygotowania do inscenizacji