Kolejna przesyłka z EkoPaki dotarła do Oddziału dla dzieci
  • A A A
  • IMG_6158

Do Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci dotarła już czwarta przesyłka z EkoPaki w ramach programu edukacyjnego „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”, organizowanego przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Tym razem motywem przewodnim jest aluminium.

Do programu zgłosiło się 370 bibliotek z całej Polski, a do realizacji zakwalifikowanych zostało 50. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach jest jedną z trzech bibliotek w województwie pomorskim – obok MBP w Słupsku i MBP w Wejherowie.

Przypomnijmy, „EkoPaka” to program edukacji ekologicznej realizowany przez biblioteki z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Pod hasłem „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizator akcji pokazuje zamknięty obieg surowców, aby dzieci rozumiały, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. EkoPaka pozwala wprowadzić najmłodszych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.

Zachęcamy do polubienia profilu programu EkoPaka.