Konkurs „Daj śmieciom drugie życie” rozstrzygnięty

W sobotę 9 października 2021 roku w ramach VIII Nocy w Bibliotece ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego „Daj śmieciom drugie życie” skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Nagrody wręczały dyrektor MBP Anna Lipińska i bibliotekarka Marzena Brunka.

Posiedzenie Komisji Konkursowej odbyło się 7 października 2021 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnicach. Na konkurs wpłynęły 72 prace, wszystkie wspaniałe i pomysłowe, stąd też wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Oceny prac plastycznych dokonała Komisja Konkursowa w składzie: Elżbieta Jakubowska, przewodnicząca (Chojnickie Centrum Kultury), Marzena Brunka (Stowarzyszenia LekTURa), Wioletta Karpiak (Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach) i Mirosława Łuszczak (Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach). Przy ocenie prac pod uwagę brane były: oryginalność, zgodność z tematem, pomysłowość, estetyka i samodzielność wykonania.

Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów i przyznała wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria I – klasy I-IV
Laureaci:
I miejsce: Stefania Ratajczak
II miejsce: Julia Łoniewska
III miejsce: Jeremiasz Bluma

Wyróżnienia równorzędne:
Julia Żuchowska
Dominik Wojda
Paweł Boruta
Amelia Wróblewska

Kategoria II – klasy V-VIII
Laureaci:
I miejsce: Julia Rogala
II miejsce: Piotr Żalikowski
III miejsce: Felix Rzeszowski

Wyróżnienia równorzędne:
Emilia Śledź
Bartłomiej Śledź

Dla każdego uczestnika konkursu organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy, które odbierać można w Czytelni MBP w godzinach otwarcia działu. Wszystkie zgłoszone na konkurs prace można podziwiać na wystawie, która znajduje się na I piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach (korytarz przy Wypożyczalni dla dorosłych oraz Czytelni). Gratulujemy laureatom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom!

Organizatorami konkursu byli Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i Stowarzyszenie LekTURa. Konkurs dofinansowany został przez Starostwo Powiatowe.