MBP nie zostanie otwarta 4 maja, lecz kilka dni później

Drodzy Czytelnicy, w związku z ogłoszonym przez rząd drugim etapem znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa i zapowiedzianą możliwością otwarcia od 4 maja między innymi bibliotek, chcielibyśmy poinformować Państwa, że data, od której Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach i jej Filia nr 6 przy ul. Młodzieżowej będą dostępne dla czytelników, zostanie podana w najbliższym czasie.

Wówczas poinformujemy także Państwa o nowych zasadach funkcjonowania bibliotek, udostępniania zbiorów i przyjmowania zwrotów, a także o zmianach dotyczących przebywania w przestrzeni biblioteki.
Przedstawione procedury oparte będą na rekomendacjach Ministerstwa Rozwoju opracowanych w konsultacji z Głównym Inspektoratem Sanitarnym, rekomendacjach Biblioteki Narodowej oraz wytycznych ze strony organów prowadzących bibliotekę.

Zarówno w trosce o czytelników oraz pracowników pragniemy jak najlepiej przygotować się do bezpiecznego funkcjonowania. Dlatego też biblioteka nie zostanie otwarta już 4 maja 2020 roku.