Misiaki rozmawiały o imionach

We wtorek 23 listopada 2021 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyły się zajęcia czytelnicze z udziałem grupy Misiaki z Przedszkola Niepublicznego „Bajka”. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawiania swoich imion. Przedszkolaki posiadają piękne imiona w odróżnieniu od bohaterów książki pt. „Jak się nazywasz?!”.

Opowieść dotyczy grupy zwierząt, które stawiły się w Zwierzęcym Ministerstwie Śmiesznych Nazw i chciały zmienić swoje imiona, ponieważ inne stworzenia się z nich śmieją. Ministerstwo miało pełne ręce roboty, a przybyli spędzili bardzo dużo czasu na śmiechu. Książka opowiada o prawdziwych stworzeniach i przedszkolaki nie mogły się nadziwić, że bohaterowie książki naprawdę istnieją. Czytanka przyniosła wiele radości.

Kolejnym etapem spotkania była praca plastyczna. Misiaki rysowały wymyślone przez siebie stworzenia i nadawały im imiona. Na zakończenie każdy mógł obejrzeć prace innych i podyskutować o tym, które zwierzę jest najstraszniejsze, najśmieszniejsze, którym można zmienić imiona… Ostateczną wersję prac można oglądać na korytarzu, tuż przy drzwiach oddziału dziecięcego. Zachęcamy – wyobraźnia dzieci jest niesamowita.