Motylki poznały zasady panujące w bibliotece

W piątek 18 października 2018 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziły 4- i 5-latki z grupy Motylki z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie”.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że w skład oddziału wchodzą dwa pomieszczenia: wypożyczalnia i czytelnia oraz co się w nich robi i do czego służą. Bibliotekarka powiedziała przedszkolakom, czym jest regulamin wypożyczalni, a koleżanka z grupy, która jest czytelniczką oddziału, pokazała w jaki sposób wypożycza się książki. Dzieci rozmawiały o tym, jak o książki należy dbać i świetnie rozpoznawały bohaterów popularnych opowiadań skierowanych właśnie do nich. Obejrzały książki, których nie zabiera się do domu oraz egzemplarze popularnonaukowe w czytelni.

Na zakończenie wizyty w bibliotece dzieci usłyszały o programie Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach. W grupie przedszkolnej znalazły się osoby, które już przyłączyły się do programu.