Odjazdowy Bibliotekarz jednak już po raz piąty
  • A A A
  • Czas szybko leci i rowerzyści biorący udział w Odjazdowym Bibliotekarzu w Chojnicach już po raz piąty (a nie czwarty, jak wcześniej podaliśmy :D) wyruszą spod siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej. Rajd rowerowy na trasie Chojnice – Raciąż – Chojnice odbędzie się w sobotę 17 czerwca 2017 roku w godz. 9.00-16.00.

Akcja Odjazdowy Bibliotekarz jest organizowana w całej Polsce. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach Stowarzyszenie LekTURa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach zapraszają do udziału w rajdzie wszystkich miłośników książek, bibliotek i rowerów. Niezmiennie kolorem rajdu jest pomarańczowy, dlatego również w tym roku wybierzemy najbardziej pomarańczowego uczestnika rajdu.

Do pokonania będzie łącznie ok. 50 km. Po drodze do Raciąża jednym z przystanków będzie grodzisko w Raciążu, o którym opowie archeolog Krystyna Trzcińska ze Stacji Archeologicznej Uniwersytetu Łódzkiego w Białych Błotach. Na pikniku, który odbędzie się na plaży nad jeziorem Rudnica, dla uczestników rajdu zaplanowane zostały m.in konkursy oraz ognisko z kiełbaskami.

Na rajd obowiązują zapisy, a liczba miejsc jest ograniczona. Zapisywać się można osobiście w Czytelni MBP lub pod nr. tel. 52 397 28 07.