Odwiedziny u Krasnali

W środę 22 listopada 2017 roku bibliotekarki – Wioletta Karpiak i Malwina Miszewska z Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci wybrały się w odwiedziny do Krasnali z Przedszkola Niepublicznego „Jarzębinka”. Temat zajęć którym były zwierzęta i książki przedstawiła dzieciom Wioletta Karpiak.

„Poznajmy się – zwierzęta na wsi” to książka z ruchomymi elementami i aby dowiedzieć się, jakie zwierzątko kryje się w niej, trzeba było pociągnąć za sznurek lub otworzyć okienko. Krasnale prawie bezbłędnie, na podstawie czytanego wierszyka, potrafiły odgadnąć, jakie zwierzę się za chwilę pokaże. Przedszkolaki miały wiele radości mogąc zobaczyć paszcze dzikich i domowych zwierząt, zaprezentowanych dzięki książce „Wszyscy ziewają”.
Na zakończenie bibliotekarki zostawiły kartki z wyrysowanym kołem. Każdy przedszkolak będzie miał za zadanie wrysować w nie głowę zwierzęcia, które wystąpiło w jednej z książek.
Bibliotekarki w podziękowaniu za przeprowadzone zajęcia otrzymały od nauczycielki – pani Weroniki Szopinskiej ręcznie wykonaną ozdobę choinkową oraz kartkę z podziękowaniem.