Ostatnie zajęcia biblioterapeutyczne z udziałem Jeżyków
  • A A A
  • We wtorek 30 maja 2017 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyły się ostatnie – dziesiąte zajęcia biblioterapeutyczne dla grupy integracyjnej Jeżyki z Przedszkola „Bajka” w Chojnicach.

Tym razem spotkanie dotyczyło bezpiecznego podróżowania pociągiem, a odbyło się w oparciu o książkę pt. „Kicia Kocia w pociągu” Anity Głowińskiej. Po przeczytaniu przez bibliotekarkę historyjki dzieci miały okazję zobaczyć bilety zakupione w kasie na dworcu kolejowym i porównać je z biletem na prom (bardzo podobnym do tego, który kiedyś kupowało się na przejazd PKP). Na zakończenie zajęć każdy pokolorował obrazek, który przedstawiał przedział w wagonie. Dzieci mogły narysować siebie i swoją podróż pociągiem oraz to, co mogą zobaczyć przez okno w czasie przejazdu. Prace będzie można oglądać w holu biblioteki w czasie wakacji szkolnych.

Podczas pożegnania bibliotekarka wręczyła Jeżykom i paniom przedszkolankom dyplom oraz własnoręcznie wykonane książeczki origami. Każda książeczka była podpisana i indywidualna. Grupa miała też dla pań bibliotekarek prezenty w formie cudownych bukiecików i laurki, która zawierała prace przedszkolaków przedstawiające zajęcia w bibliotece.