Przedszkolaki słuchały o przygodach jaskiniowca Teka

W poniedziałek 11 czerwca 2018 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziły dzieci z grupy Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie”. Podczas spotkania dzieci wysłuchały historii pt. „Tek. Nowoczesny jaskiniowiec”, której autorem jest Patrick McDonnell.

Dawno, dawno temu pewien troglodyta o imieniu Tek cały czas spędzał w swoim domu, czyli w jaskini. Nie wychodził z niej nawet, gdy jego przyjaciele przychodzili się z nim bawić. Wieczorami niebo nad domem Teka rozjaśniała łuna, która uniemożliwiała obserwację gwiazd. Tek siedział sam w swoim pokoju trzymając telefon, tablet lub konsolę do gry. Kiedy tak siedział całymi dniami i nocami, bez żadnych przerw, na świecie zachodziła ewolucja. I gdyby nie wybuch wulkanu, pewnie w jego życiu nic by się nie zmieniło…
W trakcie słuchania opowiadania dzieci zastanawiały się, skąd bohater czerpał prąd. Pszczółki doskonale wiedziały, co oznacza słowo gadżet i co się za nim kryje. Zapytane: jak one bawią się bez użycia prądu i gadżetów, dały odpowiedź, że chłopcy grają w piłkę razem z kolegami na świeżym powietrzu, budują z klocków, bawią się autami, natomiast dziewczynki bawią się lalkami oraz czytają książki.
W drugiej części zajęć zadaniem przedszkolaków było przedstawić na wspólnym rysunku wszystkie te aktywności, do których nie jest potrzebny prąd. Bystre oczy małych słuchaczy zauważyły, że książka przypomina tablet.