Przedszkolaki z „Tęczowych Misiów” przyszły do biblioteki

We wtorek 5 lutego 2019 roku w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci gościła grupa Pszczółki z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie”. Przedszkolaki wysłuchały historii Orianne Lallemand pt. „O Wilku, który podróżował po świecie” oraz spotkały się z harcerkami z drużyny ALERT.

Zanim rozpoczęły się zajęcia dzieci zastanowiły się, co należy zabrać ze sobą w podróż dookoła świata. Wśród najpotrzebniejszych rzeczy znalazły się: paszport, dowód osobisty, woda, kanapki, latarka, kremy do opalania i krem na niskie temperatury, mapy, odpowiednia odzież oraz wiele innych. Potem nadszedł czas na słuchanie opowiadani o Wilku.

W Dalekim Lesie, gdzie mieszkał Wilk, panowała zima i ogromna nuda. Przyjaciele Wilka bardzo się starali, by go zabawić i rozweselić. Niestety nie udawało im się to. Pewnego dnia Wilka olśniło: postanowił ruszyć w podróż dookoła świata. Może teraz przestanie się nudzić? Swoje wojaże rozpoczął od Europy. Następnie odwiedził Afrykę, Azję, Australię, Amerykę Południową i Północną. Z każdego miejsca, w którym przebywał, wysyłał widokówki. Wreszcie zapragnął wrócić do domu, ponieważ czuł się wyczerpany nadmiarem wrażeń oraz tęsknotą za przyjaciółmi.

Dzieci zapytane, co oznacza powiedzenie, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, odpowiedziały, że Wilkowi podobała się podróż i zwiedzane miejsca, ale przychodzi taki moment, że trzeba wrócić do domu, ponieważ się tęskni i jest się zmęczonym.

Kolejnym etapem zajęć było spotkanie z harcerką Julią Adasik i jej pomocnicą Żanetą. Julia reprezentuje 5. Wielopoziomową Drużynę Harcerską ALERT im. Janusza Korczaka, a jej druhną drużynową jest Judyta Kryger. Dziewczyny opowiedziały przedszkolakom o idei harcerstwa. Wyjaśniły, kim jest harcerz, jakie cechy musi posiadać osoba, która chce nim zostać, w jakim wieku można być zuchem, a od kiedy harcerzem. Po omówieniu wszystkich najważniejszych spraw, przyszedł czas na pląsy. Wszyscy bawili się w „one banana” oraz „misie dwa”. Przedszkolakom bardzo się te zabawy podobały. Na zakończenie utworzono harcerski krąg, a Pszczółki opuszczając pomieszczenie biblioteczne pożegnały się harcerskim „Czuwaj!”.