Przedszkolaki z „Tęczowych Misiów” w Oddziale dla dzieci

W poniedziałek 1 października 2018 roku Wypożyczalnię i Czytelnię dla Dzieci odwiedziły dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Tęczowe Misie”.

W związku z tym, że część grupy uczestniczyła już w ubiegłym roku szkolnym w zajęciach czytelniczych w bibliotece, spotkanie było przypomnieniem zasad panujących w oddziale. Następnie przedszkolaki wysłuchały historyjki pt. „O dzieciach, które kochają książki” Petera Carnavasa oraz dowiedziały się, na czym polega program Fundacji Metropolia Dzieci „Z książką na start”, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach.

W dalszej części spotkania dzieci kolorowały obrazek przedstawiający regał z zabawkami. Po rozłożeniu obrazka ukazywała się wolna przestrzeń. Zadaniem przedszkolaków było ją zapełnić.