Spacer z psami z „Przytuliska” i zabawy w Lasku Miejskim
  • A A A
  • Filia nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach zorganizowała w sobotę 23 maja cykliczną wycieczkę dla swoich młodych czytelników do Schroniska dla Zwierząt „Przytulisko”. W wyprawie wzięło udział 11 osób.

Zgodnie z planem uczestnicy spotkali się o godz. 12.15 w filii przy ulicy Młodzieżowej 35, razem przeszli na przystanek MZK i autobusem dojechali do „Przytuliska” przy ul. Igielskiej. Dzieci były pod opieką m.in. bibliotekarki Miłosławy Dowkszy, która czuwała nad całością wyprawy. Po przybyciu na miejsce nastąpiło zwiedzanie schroniska, w tym także hotelu dla zwierząt, po którym oprowadzał pracownik „Przytuliska”. Dużą atrakcją dla wszystkich okazało się wyprowadzenie na spacer 4 psów.

W dalszej części wycieczki odbył się spacer do Doliny Śmierci i Lasku Miejskiego, gdzie były wspólne zabawy, m.in. przeciąganie liny, bieg na 60 metrów i skakanie w gumę. Na koniec każdy w nagrodę otrzymał upominek. W dobrych humorach wycieczkowicze ok. 17.00 wrócili do Filii nr 6.