Spotkanie Dyskusyjnego Klub Książki dla młodzieży

W Dniu Czekolady, czyli 12 kwietnia, w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tego dnia do klubu dołączyły dwie kolejne osoby, które chcą rozmawiać o przeczytanych książkach.

Tym razem członkowie omówili książkę autorstwa Andrzeja Maleszki pt. „Czerwone Krzesło” z serii Magiczne Drzewo. W 2000 roku podczas burzy, która trwała trzy dni i trzy noce, piorun uderzył w olbrzymi stary dąb. Drzewo pękło i runęło na ziemię. Nie było to jednak zwyczajne drzewo. Miało cudowną moc, ale wtedy nikt jeszcze o tym nie wiedział. Ścięty dąb trafił do tartaku, a z desek, które uzyskano, powstały setki różnych magiczny przedmiotów. Odtąd na świecie miały miejsce niesamowite zdarzenia. I tak tytułowe Czerwone Krzesło trafiło przez przypadek do rodziny 9-letniego chłopca. Jego obecność zapoczątkowała szereg nieprzewidzianych wydarzeń: od decyzji rodziców, że opuszczają swoje dzieci i udają się na rok w podróż dookoła świata w celach zarobkowych, poprzez zmniejszenie nielubianej ciotki do rozmiarów 7-letniej dziewczynki, aż po samodzielną podróż dzieci samolotem do Kopenhagi.

Powiedzieć, że akcja książki była wartka, to stanowczo za mało. Tempo wszelkich zmian, zarówno miejsca, jak i okoliczności, było bardzo szybkie. Towarzyszący temu wszystkiemu dreszcz emocji ani na chwilę nie pozwolił czytelnikowi odetchnąć, by na końcu jeszcze bardziej podnieść temperaturę i zachęcić do przeczytania kolejnych tomów serii.

Kiedy emocje związane z omawianiem książki już opadły, dziewczęta i chłopcy zabrali się do układania przestrzennych łamigłówek. Może drewniane klocki również posiadają niezwykłą moc Magicznego Drzewa?